Jdi na obsah Jdi na menu
 


Září 2009Obrazek

 

Tak mám konečně pro vás to slibované video, už poněkud starší, proto je vloženo ještě do měsíce srpna. Ale když se budete chtít podívat hned, můžete kliknout sem.

Začátkem září, to mi bylo 7 měsíců a něco málo k tomu, mě maminka přistihla, zrovna když jsem tlačil bobek. Neváhala, přinesla nočník a hned mě na něj šoupla. S pomocí maminky a jejich kouzelných slovíček „EE“ a „zatlač“ jsem tlačil, jak jsem mohl. Najednou začala hrát z nočníku písnička, která se mi moc líbila. Od té doby, co zasednu na nočník, začnu hned tlačit, to abych slyšel tu pěknou písničku a hned nato pochvalu od maminky „šikulka“…

Také už začínám pomalu ťapkat kolem nábytku. Stoupnu si třeba u křesla, kousek si popojdu ke stolu a přehmátnu si, nejprve jednu ručičku, když mám jistotu, tak hned druhou a už se držím stolu. Nevím proč, ale hned všichni dávají vše z mého dosahu pryč!

Moc rád hraju s taťkou na kytaru. Když jsou kytary uklizené ve stojánku, rychle k nim dolezu, chytnu se prádelního koše, který tam před tím leží (asi si rodiče mysleli, že tam nepolezu, když to tam bude, ale já jsem šikula a hned jsem si tam našel skulinku, kterou se protáhnu a můžu brnkat na kytaru). Když si u kytary stoupnu, prstíkama šmátrám po strunách a volám: „tata, tata“! Jó, pořád si něco povídám, už umím „Dáda“ – to jsem jako já, „táta, baba, papapa“

Asi mám hudební vlohy, protože se mi líbí, když taky maminka hraje na klavír. Chvíli poslouchám a pak si sednu k ní na klín a pokouším se trochu hrát. Sice zatím celýma ručičkama, ale až začnu pořádně ovládat samotný prstíky, naučím se určitě nějakou písničku.

Ještě pořád jezdím na procházku v hlubokým kočárku. Už jsem to sice zkoušel i ve sporťáku, ale ještě pořádně neumím sedět, takže jsem tam skoro ležel a moc se mi to nelíbilo. Zato ve velkým kočáře, sice na kšírách, můžu dělat psí kusy :o) Stojím ve předu u boudy a rozhlížím se, to je tzv. jízda „na Titanic“ nebo se zase držím u madla kočárku a ve stoje poskakuju.

S maminkou jsem byl na první hodině plavání už ve velkém bazénu. Voda je mnohem studenější než doma ve vaně, takže jsem po chvilce klepal zubama (i když mám zatím jen dva) a maminka říká, že se klepu jako ratlík a mám husinu?! Musím se prý víc otužovat. Bylo tam se mnou ještě dalších šest dětí s rodiči, tak doufám, že si brzy najdu nějakého kamaráda! Příště se na mě půjde podívat tatínek a udělá pár fotek.

Zatím se můžete podívat na fotky z první části tohoto měsíce.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář